Gražūs plaukai žiemą

Žiemą oda ir plaukai patiria itin didelį stresą. Jaukios, sausos ir šiltos vidaus patalpos bei itin vėsus lauko oras žaloja plaukus ir sukelia jų išsausėjimą. Dažnai jis pasireiškia plaukų elektrinimusi arba galvos odos niežuliu.

Norint, kad plaukai atrodytų sveiki ir žvilgantys nepaisant išorės veiksnių, žiemos metu jiems reikalingas ypatingas dėmesys.

Plaukų elektrinimasis

Sausas šildomas oras, karšti plaukų formavimo įrankiai ir sąlytis su sintetinėmis kepurių ir megztinių medžiagomis priverčia plaukus elektrintis. Mūsų rekomendacijos:

  • tarp delnų patrinkite nedidelį kiekį kondicionuojančios priemonės arba plaukų vaško ir ištepkite įsielektrinusių plaukų galiukus. Galiukai šiek tiek nusvirs ir priglus prie plaukų, kurie nepraras purumo.
  • Plaukų elektrinimąsi gali sumažinti specialios antistatinės plaukų priežiūros priemonės ir šepečiai.
  • Norėdami išvengti išsausėjimo reguliariai naudokite giliai kondicionuojančias priemones arba nenuplaunamuosius plaukų drėkiklius.
  • Kirpkite sausus arba išsišakojusius galiukus. Neatidėliokite vizito pas kirpėją.
  • Nešukuokite įsielektrinusių plaukų. Taip tik pabloginsite situaciją. Jeigu įmanoma, dėvėkite drabužius, pasiūtus iš natūralių medžiagų, pvz., medvilnės.

Pleiskanos ir galvos odos niežulys

Pleiskanos – tai atsiskiriančios senos odos ląstelės. Galvos odos pleiskanojimas yra įprastas reiškinys. Tačiau žiemos metu galvos oda gali dar labiau išsausėti, nes šaltyje gaminasi nepakankamas sebumo kiekis. Oda tampa šiurkšti, atsiskiria daugiau pleiskanų. Daugelis žmonių susiduria su galvos odos niežuliu. Mūsų patarimai:

  • Naudokite jautriai ar niežtinčiai odai skirtus šampūnus nuo pleiskanų.
  • Jei pleiskanojimas yra ilgai užsitęsęs ir lydimas niežulio, tai gali būti egzema, kuri privalo būti gydoma. Raskite netoliese dirbantį plaukų priežiūros specialistą.

Ar egzistuoja sezoninis plaukų slinkimas?

Vieno tyrimo metu remiantis sveikų moterų trichogramos duomenimis analizuotas plaukų slinkimo ir metų laiko ryšys. Mokslininkai patvirtino, kad plaukų augimas ir slinkimas priklauso nuo metų laiko.