Bendrieji plaukų formavimo patarimai

Tik tobula šukuosena padės atsiskleisti tikrajam jūsų plaukų grožiui. Šukuosena leidžia išreikšti tikrąjį save, jaustis patraukliems ir spindėti iš vidaus. Toliau pateikiame mūsų patarimus tobulam plaukų formavimui:

Džiovinkite naudodami tinkamą šepetį

Džiovinkite po vieną plaukų sruogą. Plaukai taps glotnesni ir vešlesni.

  • Norėdami suteikti plaukams daugiau apimties rinkitės storą apvalų šepetį, kurį džiovindami traukite nuo šaknų link plaukų galiukų.
  • Ploni plaukų šepečiai su skylutėmis puikiai tinka stipriems ir storiems plaukams, nes juos lengva suimti.
  • Dvipusis šepetys turi ir ilgus, ir trumpus šerelius, todėl plaukus lengva įtempti.
  • Tuneliniai šepečiai turi angą viduje, pro kurią plūsta daugiau oro. Jie padeda greičiau išdžiovinti plaukus ir sukurti norimą šukuoseną. Gerai neišdžiovinus plaukų šukuosena gali šiek tiek prarasti formą.
  • Platus kvadratinis šepetys puikiai tinka ilgiems plaukams tiesinti.

Dažymas ir tonavimas

Dažymo metu pakeičiami plaukų spalvos pigmentai, todėl dažyta spalva išlieka ilgiau. Norint paslėpti žilus plaukus geriau rinktis dažymą, o ne tonavimą, nes priešingu atveju žili plaukai greitai praras spalvą. Tonavimo metu dažai veikia plauką iš išorės. Dėl to tonuota spalva greitai nusiplauna. Šviesinimas sruogelėmis puikiai tinka norint suteikti plaukams ryškesnę išvaizdą ar pabrėžti tam tikras šukuosenos detales. Visuomet svarbu rasti plaukų tipui tinkantį atspalvį ir bazinę spalvą.

Apimties suteikiančios gudrybės

Plaukų šaknis pakeliantys purškikliai

Šie purškikliai pasižymi itin kokybiškais purkštukais, leidžiančiais tiksliai dozuoti priemonę. Išdžiūvusios jų sudedamosios dalys suformuoja tam tikrą „atraminę struktūrą“, kuri kelioms valandoms pakelia plaukus.

Putos

Jeigu putos yra naudojamos nuo plaukų augimo linijos iki galiukų, o patys plaukai džiovinami naudojant tinkamą šepetį, šukuosena ilgiau nepraras formos ir liks vešli.

Suktukai

Norėdami suteikti plaukams daugiau apimties viršugalvyje susukite ilgus plaukus suktukais, išdžiovinkite ir leiskite atvėsti. Šukuosena ilgiau nepraras formos ir liks vešli.

Šukuoseną užfiksuojančios priemonės

Vaškas

Itin tinka garbanotiems, natūraliai banguotiems plaukams ir jų modeliavimui. Būkite atsargūs – vaškas nusveria ir greitai suriebaluoja plaukus.

Želė

Želė labiausiai tinka norint sukurti stilingas ir madingas šukuosenas. Ji yra naudojama kuriant „šlapių plaukų šukuosenas“. Želė padeda pabrėžti ir užfiksuoti atskiras sruogas. Nedidelį kiekį želės patrinkite tarp delnų ir tepkite priemone norimas plaukų sruogas.

Priemonės nuo plaukų šiaušimosi

Šių priemonių sudėtyje esantys silikonai ir aliejai padengia ir glotnina nepaklusnius plaukus. Galite rinktis plaukų priežiūros arba modeliavimo priemones, saugančias nuo plaukų šiaušimosi.

Plaukų lakas

Užfiksuoja suformuotą šukuoseną ir apsaugo plaukus nuo drėgmės. Plaukų lakas padengia plaukus ir tvirtai juos užfiksuoja. Kai kurių priemonių sudėtyje yra medžiagų, suteikiančių plaukams žvilgesio.

Papildomi stilisto Andreas Reichenberg patarimai

Viskas priklauso nuo tinkamos technikos ir tinkamų priemonių.

Ypatingas patarimas su akių šešėliais

Jei matote plinkančius galvos odos lopinėlius, juos galite paslėpti akių šešėliais, kurių spalva sutampa su plaukų.

Dažymas

Dažymas gali suteikti plaukams įvairią išvaizdą:

  • ryškios sruogelės viršuje suteikia šukuosenai apimties;
  • tinkama plaukų spalva pabrėžia šukuoseną;
  • plaukai atrodo labiau žvilgantys;
  • spalva pagyvina plaukus.