Gražūs plaukai vasarą

Atostogos prie jūros arba kalnuose ir atsipalaidavimui skirtas laikas gali tapti tikru išbandymu probleminiams plaukams. Neapsaugoti plaukai dažnai yra veikiami saulės spindulių, kurie greitai išdžiovina plaukus, o šie labiau skilinėja ir praranda gyvybę.

Jei paplaukioję jūroje agresyviai trinate plaukus rankšluosčiu ir leidžiate sūriu jūros vandeniu permirkusiems plaukams džiūti saulėje, nesistebėkite, kad plaukai prarado žvilgesį ar purumą.

Toks elgesys šiurkština apsauginį plaukų sluoksnį. Chloras ir sūrus vanduo pažeidžia apsauginį sluoksnį, kuris suteikia plaukams elastingumo ir purumo. Dėl šių priežasčių plaukai praranda elastingumą, tampa šiurkštūs ir trapūs. Veikiama saulės oda kaupia pigmentus, o plaukai elgiasi priešingai – praranda atspalvį ir išblunka. Ir tai dar ne viskas – tie, kurių plaukai reti, rizikuoja nudegti jautrią galvos odą.

Pateikiame kelis naudingus patarimus, padėsiančius jums ir jūsų plaukams pasimėgauti atostogomis saulėje:

  • Prieš degindamiesi naudokite plaukams skirtą vandeniui atsparų apsaugos nuo saulės purškiklį arba plaukų želę su UV filtru. Jis padengia plaukus plona plėvele ir užkerta kelią išsausėjimui.
  • Jei planuojate būti saulėje ilgesnį laiką, rekomenduojame prisidengti galvą. Taip ne tik atrodysite stilingai, bet ir veiksmingai apsaugosite savo plaukus nuo žalingų UV spindulių.
  • Po dienos paplūdimyje visuomet išplaukite plaukus nuskalaudami sūrų vandenį arba chlorą. Geriausia naudoti švelnų drėkinamąjį šampūną.
  • Specialūs galvos odos purškikliai apsaugo išplikusius lopinėlius arba galvos odos vietas, kurių nedengia plaukai. Jei jūsų plaukai labai trumpi, pakaks įprastos apsauginės priemonės nuo saulės. Kreipkitės patarimo į savo vaistininką arba kirpėją.
  • Prieš plaukiodami chloruotame vandenyje sušlapinkite plaukus įprastu vandeniu iš čiaupo. Taip chlorui sunkiau įsigerti į plaukus.
  • Nepamirškite įvairovės. Nešiokite palaidus plaukus, supinkite kasytę ar suriškite skarele.
  • Jeigu jūsų plaukai dažyti, prieš pat atostogas ar tik grįžę po jų venkite dažymo procedūrų. Jūsų plaukai jau susidūrė su žalingu saulės spindulių poveikių, tad kelias dienas palaukite. Plaukai jums padėkos.